zachmurzenie duże
22°
22°
niedziela
Reklama
fot. ZSP w Mierzycach
Lepsza jakość edukacji przedszkolnej w Gminie Wierzchlas w Przedszkolu w Mierzycach
25 sierpnia 2021 r. | 12:08
0

Urząd Gminy Wierzchlas poinformował, że Przedszkole w Mierzycach realizuje projekt pn. "Lepsza jakość edukacji przedszkolnej w Gminie Wierzchlas". Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 – Oś Priorytetowa XI - Edukacja, Kwalifikacje, Umiejętności.

W ramach projektu utworzono dodatkowych 11 miejsc wychowania przedszkolnego. Aktualnie placówka doposażana jest w meble, pomoce dydaktyczne i terapeutyczne, sprzęt TIK
i oprogramowanie.

W roku szkolnym 2021/2022 dzieci przedszkolne objęte zostaną zajęciami terapeutycznymi (logopedycznymi, logarytmicznymi, z zakresu integracji sensorycznej oraz rozwijającymi kompetencje społeczno-emocjonalne) oraz zajęciami zwiększającymi szanse edukacyjne (z języka angielskiego, przyrody, matematyki i kodowania, artystycznymi). Uczestniczyć będą również w bezpłatnych wycieczkach.

Kadra przedszkola w ramach projektu podnosi swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w studiach podyplomowych, kursach i szkoleniach.

Wartość projektu: 543 004,96

Dofinansowanie: 461 505,67 zł

Wkład własny: 81 499,29 /UG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *