zachmurzenie duże
16°
16°
sobota
Reklama
Jechał motorowerem w Mierzycach. Miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie
09 września 2020 r. | 13:10
0

Nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Aby zapobiec tego typu sytuacjom policjanci w trakcie codziennej służby prowadzą liczne kontrole trzeźwości zmotoryzowanych. Tylko w przeciągu minionego weekendu wieluńscy mundurowi na drogach naszego powiatu zatrzymali 8 osób, które kierowały po alkoholu. Nie ma i nie może być przyzwolenia na takie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze.

Eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnej troski o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pamiętajmy, iż każda osoba, która wcześniej piła alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę pojazdu czy na rower, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Aby takich przypadków było jak najmniej, policjanci każdego dnia kontrolują trzeźwość wielu kierowców. Tylko w przeciągu minionego weekendu wieluńscy policjanci uniemożliwili jazdę 8 kierującym na „podwójnym gazie”. W czterech przypadkach byli to nietrzeźwi rowerzyści.

Niechlubnymi rekordzistami okazali się kierowca mazdy oraz motoroweru. Pierwszy w ręce mundurowych wpadł kierujący motorowerem romet. Wieluńscy policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej 6 września 2020 roku w miejscowości Mierzyce. Jak wykazało badanie alkomatem 62- latek zdecydował się wsiąść za kierownicę mając ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Drugi z kierujących został zatrzymany do kontroli drogowej tego samego dnia w Skomlinie na ul. Rzemieślniczej. Badanie alkomatem wykazało u 34- letniego kierowcy mazdy ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się że 34- latek nie posiadał też uprawnień do kierowania, za to wykroczenie ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Wszyscy kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat, a także obligatoryjne świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

W pozostałych czterech przypadkach wyeliminowani z ruchu drogowego zostali nietrzeźwi rowerzyści. Rekordzista z nich, jak potwierdziło badanie alkomatem miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Był to 47- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej 6 września br. w miejscowości Dolina Czernicka. Tego samego dnia w miejscowości Nietuszyna policjanci skontrolowali stan trzeźwości 53- letniego rowerzysty. Badanie alkomatem wykazało u 53- latka ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy nietrzeźwi rowerzyści odpowiedzą za popełnione wykroczenie , które zagrożone jest karą grzywny lub aresztu. /KPP w Wieluniu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *