zachmurzenie duże
poniedziałek
Reklama
fot. Powiat Wieluński
Zespół z Mierzyc na gali przeglądów śpiewaczy w Ostrówku
16 czerwca 2023 r. | 12:00
0

W Ostrówku odbyła się Gala Finałowa Miedzypowiatowego Przeglądu Zespołów Śpiewaczych Ostrówek 2023. Przesłuchania miały miejsce ponad miesiąc wcześniej, bo w dniach 28 - 29 kwietnia br.

Skład jury i charakterystyka uczestników

Jury w składzie:

  • dr Ewa Sławińska-Dahlig – etnomuzykolog z Warszawy,
  • Małgorzata Dziurowicz-Kaszuba – etnograf, folklorysta z Sieradza,
  • Tomasz Spychała – etnograf z Muzeum Ziemi Wieluńskiej

po wysłuchaniu prezentacji konkursowych, w których uczestniczyło:

  • 25 zespołów śpiewaczych,
  • 6 solistów śpiewaków,
  • 2 zespoły w kategorii mistrz-uczeń

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.

Kategoria zespołów śpiewaczych

Osiem równorzędnych I nagród w wysokości 850 zł (nagrody ufundowane przez GOUKiS w Ostrówku) przyznano dla:

  • Zespołu Śpiewaczego „Głosy Rannej Rosy” z Czarnożył;
  • Żeńskiej Grupy Zespołu Śpiewaczego „Znad Swędrni” z Goszczanowa;
  • Zespołu Śpiewaczego „Jezioranki” z Jeziorska;
  • Grupy Śpiewaczej Zespołu Obrzędowego z Chojnego;
  • Zespołu Śpiewaczego „Naramianki” z Naramic;
  • Zespołu Śpiewaczego „Nadwarcianki” z Konopnicy pow. wieluński;
  • Zespołu Śpiewaczewgo „Dukat” z Mroczek Małych;
  • Zespołu Śpiewaczego „Włościanie” z Chotowa.

Sześć równorzędnych II nagród w wysokości 650 zł przyznano dla:

  • Żeńskiej Grupy Zespołu Śpiewaczego „Ostrowiacy” z Ostrówka ( nagroda ufundowana przez Łódzki Dom Kultury);
  • Zespołu Śpiewaczego „Jankowskie Wolanki z Woli Jankowskiej (nagroda ufundowana
    przez Łódzki Dom Kultury );
  • Zespołu śpiewaczego z Białej ( nagroda fundowana przez Łódzki Dom Kultury);
  • Zespołu Pieśni Ludowej z Osjakowa (nagroda ufundowana przez GOUKiS w Ostrówku);
  • Zespołu Śiewaczego „Lututowianki” z Lututowa (nagroda ufundowana przez GOUKiS w Ostrówku;
  • Męskiej Grupy Zespołu Śpiewaczego „Załęczanie” z Załęcza Wielkiego (nagroda ufundowana przez GOUKiS w Ostrówku).

Dziesięć równorzędnych III nagród w wysokości 450 zł (nagrody ufundowanych przez GOUKiS w Ostrówku) przyznano dla:

  • Męskiej Grupy Zespołu Śpiewaczego „Ostrowiacy” z Ostrówka;
  • Zespołu Śpiewaczego „Z dusy śpiywane” z Kurowa;
  • Zespołu Śpiewaczego „Polesianki” z Konopnicy (pow. poddębicki);
  • Zespołu Obrzędowo-Śpiewaczego z Mierzyc;
  • Zespołu Śpiewaczego „Kaliny” z Ralewic;
  • Żeńskiej Grupy Zespołu Śpiewaczego „Załęczanie” z Załęcza Wielkiego;
  • Zespołu Śpiewaczego „Dworzanki” z Mokrska;
  • Zespołu Pieśni Ludowej z Dębiny;
  • Zespołu Śpiewaczego „Kliczkowianki” z Kliczkowa Małego;
  • Zespołu Śpiewaczego „Czeremcha” z Rudy.

Jedno wyróżnienie w wysokości 250 zł (nagroda ufundowana przez GOUKiS w Ostrówku) otrzymał Zespół Ludowy „Skomliniacy” ze Skomlina.

Kategoria solistów śpiewaków

Sześć równorzędnych I nagród w wysokości 450 zł (nagrody ufundowanych przez GOUKiS w Ostrówku) przyznano dla:

  • Anny Skolimowskiej ze Stobnicy-Piły;
  • Agaty Woźniak z Chojnego;
  • Zofii Gajdy z Aleksandrowa;
  • Zdzisława Gajewskiego z Sulejowa;
  • Bogusławy Drzewieckiej z Drzewiec;
  • Sabiny Treli z Kliczkowa Małego.

Kategoria mistrz-uczeń

I nagrodę w wysokości 300zł (nagroda ufundowaną przez GOUKiS w Ostrówku) otrzymałam Bogusława Drzewieckiej z Drzewiec.
III nagrodę w wysokości 150 zł (nagroda ufundowaną przez GOUKiS w Ostrówku) otrzymała Aleksandra Hanka z Dębiny.
Ponadto ufundowano 7 nagród rzeczowych dla dzieci biorących udział w rywalizcji w kategorii mistrz-uczeń.

Bilet na 57. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą

Do udziału w 57. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą (2023) jury wytypowało następujących uczestników:

  • Zespół Śpiewaczy „Naramianki” z Naramic (ziemia wieluńska);
  • Zespół Śpiewaczy „Dukat” z Mroczek Małych (pogranicze sieradzko-wielkopolskie);
  • Zespół Śpiewaczy „Znad Swędrni” (region sieradzki);
  • Anna Skolimowska ze Stobnicy-Piły (ziemia piotrkowska);
  • Sabina Trela z Kliczkowa Małego (region sieradzki);
  • Zofia Gajda z Aleksandrowa Łódzkiego (region opoczyński);
  • Bogusława Drzewiecka z Drzewiec (region łowicki);
  • Bogusława Drzewiecka z uczennicami w konkursie mistrz-uczeń.Powiat Wieluński


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *