zachmurzenie duże
poniedziałek
Reklama
fot. facebook.com/pages/category/Fire-Protection-Service/OSP-Kraszkowice-1383701948517105/
Ochotnicza Straż Pożarna w Kraszkowicach otrzyma dofinansowanie z WFOŚiGW w Łodzi
19 maja 2020 r. | 16:06
0

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi podjął decyzję o przyznaniu dotacji 108 jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa łódzkiego w ramach programu „Doposażenia Ochotniczych Straży Pożarnych w sprzęt służący ograniczeniu lub likwidacji zagrożeń dla środowiska - II edycja” na łączna kwotę 3 000 000,00 zł.

W ramach przyznanych dotacji kwota wsparcia wynosi do 80% kosztów kwalifikowanych zadania, zastrzegając, że dofinansowanie zadania ze środków WFOŚiGW w Łodzi nie przekracza kwoty 35.000,00 zł na jedną jednostkę OSP.

Jedyną jednostką z gminy Wierzchlas, która otrzyma wsparcie z tego naboru, jest Ochotnicza Straż Pożarna w Kraszkowicach.

W ramach otrzymanych dotacji Strażacy Ochotnicy będą mogli zakupić sprzęt i wyposażenie niezbędne do prowadzenia akcji w terenie miedzy innymi wyposażanie osobiste strażaka, takie jak mundury, hełmy i buty ochronne, sprzęt łączności oraz sprzęt uzbrojenia i techniki specjalnej w tym pompy, węże, pilarki do drewna i metalu i wiele innych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *