bezchmurnie
13°
13°
czwartek
Reklama
Bezpieczna droga do szkoły
06 września 2021 r. | 13:06
0

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego mundurowi z "drogówki" oraz wydziału prewencji wieluńskiej komendy rozpoczęli działania kontrolno prewencyjne „Bezpieczna droga do szkoły”. Jak zawsze ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, w rejonach szkół oraz na drogach, prowadzących do szkół i placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej.

Wraz z rozpoczęciem września droga do szkoły i z powrotem będzie stałym elementem w życiu dziecka, aż do następnych wakacji. O to, aby ta droga była bezpieczna oprócz rodziców będą dbali policjanci. Już w pierwszych tygodniach września w rejonach placówek edukacyjnych pojawiło się więcej patroli policyjnych, które czuwają nad porządkiem w ruchu drogowym. Policjanci w trakcie działań zwracają szczególną uwagę nie tylko na prawidłowe przewożenie dzieci w pojazdach, czy właściwe reakcje kierujących w rejonach szkół, ale przede wszystkim na zachowanie się dzieci i rodziców podczas przechodzenia na przejściu dla pieszych. Mundurowi bacznie obserwując podążających do szkoły, przypominają pieszym o tym, jak powinni poruszać się po drodze wręczając przy tym elementy odblaskowe.

Stałym elementem działań „Bezpieczna droga do szkoły” jest zapraszanie policjantów na pogadanki z dziećmi. Takie spotkania są dla najmłodszych są dużą atrakcją i zachęcają ich do poznawania zasad ruchu drogowego. 2 września 2021 roku wieluńscy mundurowi zawitali już do placówek oświatowych m.in. w Wieluniu, Kurowie i udzielali porad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach. Policjanci przypomnieli dzieciom, że piesi poruszają się po chodniku, a gdy go nie ma, poboczem po lewej stronie. Przy przekraczaniu jezdni nie wolno przebiegać przez pasy oraz wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. W kontekście nowych przepisów wprowadzono dla pieszego zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji. Na koniec policjanci wręczyli dzieciom elementy odblaskowe wskazując na ich ważną rolę jaką odgrywają w bezpieczeństwie na drodze oraz zachęcali do ich noszenie. /KPP w WieluniuDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *