zachmurzenie duże
16°
16°
sobota
Reklama
fot. Powiat Myszkowski
Coraz trudniejsze warunki na drogach
29 listopada 2021 r. | 13:38
0

Obecna aura pogodowa sprawia, że na drogach występują trudne warunki . Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę i życzliwość na drodze.

Opady śniegu, deszczu, zmienna temperatura, mokra i śliska nawierzchnia mogą powodować utrudniania dla kierujących. Przekonała się o tym dzisiaj 21-latka kierująca volkswagenem polo. Jak ustalili mundurowi kobieta jadąc przez miejscowość Dębina nie dostosowała prędkości do warunków panujących  na drodze w wyniku czego  zjechała do przydrożnego rowu. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Pamiętajmy, że zmieniające się szybko warunki atmosferyczne, oraz krótki dzień wymagają od użytkowników dróg zwiększonej ostrożności i rozwagi.

Kierowco:

  • Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego
  • Dostosuj prędkość do warunków na drodze
  • Dopuszczalna prędkość na danym odcinku drogi, nie zawsze jest prędkością bezpieczną.
  • Zachowaj bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu
  • Zbliżając się do przejścia dla pieszych zachowaj szczególną ostrożność i ustąp pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Pieszy uczestniku ruchu drogowego:

  • Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego
  • Świeć przykładem - noś odblaski – bądź widoczny. Noś odblaski w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu).
  • Nie wchodź na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.
  • Zachowaj szczególną ostrożność, podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, przejście dla pieszych czy torowisko- nie korzystaj wtedy z telefonu komórkowego lub innego urządzenia elektronicznego, których używanie ogranicza możliwości obserwacji sytuacji. /KPP w Wieluniu/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *