zachmurzenie duże
16°
16°
sobota
Reklama
fot. Nadleśnictwo Wieluń
Fatalne informacje. Gigantyczny spadek gminy Wierzchlas w rankingu inwestycji
13 października 2023 r. | 13:10
0

Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota opublikowało ranking wydatków majątkowych samorządów na inwestycje.

To najważniejsze coroczne zestawienie prezentujące aktywność inwestycyjną samorządów. A właśnie ona jest podstawą podejmowania przez mieszkańców decyzji wyborczych. Ludzie oceniają jak zmieniło się ich miasto, ile ulic i parkingów, powstało, jak bardzo zmienił się tabor komunikacji miejskiej, czy przybyły obiekty infrastruktury sportowej i rekreacyjnej.

Metoda rankingu jest niezmienna od lat, dzięki czemu pozwala analizować zmiany pozycji poszczególnych jednostek samorządowych.

Autorami rankingu są prof. Paweł Swianiewicz, kierownik Zakładu Studiów Społeczno-Ekonomicznych w Instytucie Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Julita Łukomska, adiunkt w Katedrze Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Ranking obejmuje średnie wydatki majątkowe per capita 2020–2022 (tylko budżet gminy).

Jak wypadła gmina Wierzchlas? Średnio per capita na każdego mieszkańca gmina wydaje rocznie 838,74 zł na inwestycje. W poprzednim rankingu gmina była na 185. miejscu. W tegorocznym rankingu gmina spadła aż na 1032 pozycję.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *