bezchmurnie
13°
13°
czwartek
Reklama
Jest petycja o utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy Wierzchlas
10 sierpnia 2022 r. | 13:09
0

Do Gminy Wierzchlas wpłynęła petycja w sprawie utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy Wierzchlas. Petycję złożył Patryk Janusz Król z Brodnicy.

Mieszkaniec ten najwyraźniej nie zna realiów gminy Wierzchlas. Skoro “stara” rada gminy kompletnie nie ma pojęcia o samorządzie gminny, to po co w gminie “młoda”? Podobny pomysł był w Blachowni, gdzie została utworzona Młodzieżowa Rada Miejska w Blachowni. Przetrwała kilka spotkań…i na spotkaniach się skończyło.

Jako to argumentuje mieszkaniec Brodnicy? “Utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy pozwoli młodzieży z terenu gminy zyskać realny wpływ na tworzenie prawa na szczeblu lokalnym. Młodzież będzie miała szansę rozwinąć umiejętności i kompetencje w zakresie wiedzy o funkcjonowaniu lokalnego samorządu, jego problemach i wyzwaniach, a także będzie stanowiło to wprowadzenie i motywację do większej aktywności obywatelskiej” – problem w tym, że młodzież z gminy Wierzchlas swój wolny czas spędza poza gminą Wierzchlas, ponieważ na terenie gminy nie ma co robić, a przeciętny nastolatek ma zupełnie inne potrzeby…niż plac zabaw.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *