zachmurzenie duże
22°
22°
niedziela
Reklama
UG Wierzchlas
Gminny Dzień Strażaka w Mierzycach
10 maja 2024 r. | 13:21
0

W Mierzycach odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka połączonych z przekazaniem i poświęceniem nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Mierzycach.

Proboszcz Parafii Mierzyce ks. Sebastian Wyrozumski odprawił w intencji strażaków uroczystą Mszę Świętą. W trakcie uroczystości składano strażakom podziękowania oraz wyrazy wdzięczności za ich ciężką pracę, poświęcenie oraz ofiarność. Święto strażackie uświetniła swoim występem Orkiestra Dęta z Wierzchlasa oraz występy dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mierzycach.

Podczas uroczystości zasłużeni strażacy za swoją nienaganną i długoletnią służbę społeczną w szeregach OSP otrzymali zaszczytne odznaczenia:

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej nr 1/04/2024 z dnia 23.04.2024r. młodzi strażacy za swoją dotychczasową służbę społeczną w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymają pierwsze wyróżnienie Odznakę Strażak Wzorowy.

Odznaczeni zostali:
Dh Bartosz KUBIŚ
Dh Adam GIERAK
Dh Marcin Górski

UG WierzchlasDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *