zachmurzenie umiarkowane
sobota
Reklama
Nietrzeźwy na sądowym zakazie
24 maja 2023 r. | 08:00
0

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 52-letni kierowca Daewoo, którego zatrzymał do kontroli patrol z Wielunia. Ponadto, posiadł dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i ,,zakazie” grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę 21 maja 2023 roku około godziny 17:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu otrzymał anonimowe, telefoniczne zgłoszenie o kierującym deawoo matiz, który może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Skierowani na miejsce policjanci, po krótkim opatrolowaniu terenu w miejscowości Szynkielów ujawnili opisywany pojazd, który zatrzymali. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 52-letni kierujący, mieszkaniec powiatu wieluńskiego, miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo kierowca miał sądowy, dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Teraz za swoje postępowanie 52-latek odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym - jazda w stanie nietrzeźwości i aktywnym zakazie sądowym jest zagrożona karą do 5 lat pozbawienia wolności. /KPP w Wieluniu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *