bezchmurnie
13°
13°
czwartek
Reklama
Weekend na drogach powiatu wieluńskiego
24 sierpnia 2020 r. | 13:12
0

Za nami kolejny weekend wakacji. W trakcie słonecznych dni kierowcy czują się bezpieczniej na drogach i mają złudne poczucie bezpieczeństwa. Tylko w przeciągu minionego weekendu na drogach powiatu wieluńskiego odnotowano 7 zdarzeń drogowych oraz wyeliminowano z ruchu dwóch pijanych rowerzystów. Apelujemy do wszystkich użytkowników ruchu drogowego aby w trakcie letniego wypoczynku nie zapominali o zachowaniu rozsądku i ostrożności na drodze.

Wieluńscy mundurowi tylko w przeciągu minionego weekendu pracowali na miejscu 7 kolizji drogowych. Na szczęście żaden z ich uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 23 sierpnia 2020 roku o godz. 12:50 w Wieluniu na ul. Ślaskiej. Jak ustalili policjanci 72- letni kierowca opla na prostym odcinku drogi podczas wykonywania manewru wyprzedzania nie zachował bezpiecznej odległości i potrącił 64- letniego rowerzystę. W wyniku tego zdarzenia na szczęście nikt nie ucierpiał. 72- latek za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym. Bezpieczeństwo na drogach jest naszą wspólną sprawą. Pamiętajmy o tym, że przepisy są po to, aby ich przestrzegać, a brawura, nadmierna prędkość niejednokrotnie przyczyniły się do wielu tragicznych w skutkach zdarzeń.

Pomimo wielu apeli policyjnych, aby nie kierować żadnymi pojazdami będąc po spożyciu alkoholu wciąż na naszych drogach spotyka się nieodpowiedzialnych kierujących. W ostatni weekend wieluńscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów. Rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Wczoraj o godz. 19:00 dzielnicowi z wieluńskiej komendy w trackie służby w Wieluniu na ul. Skłodowskiej zauważyli rowerzystę jadącego całą szerokością drogi. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli. Okazało się, że 39-letni mężczyzna, jest pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna poniesie odpowiedzialność za popełnione wykroczenie.

Zgodnie z treścią art. 87§1a kodeksu wykroczeń - kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż mechaniczny, podlega karze aresztu albo grzywny.

Miejmy na uwadze, że pijani rowerzyści stanowią olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drogach to obowiązek każdego z nas. Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! /KPP w Wieluniu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *