zachmurzenie duże
22°
22°
niedziela
Reklama
UG Wierzchlas
Złote Gody w Wierzchlesie
20 maja 2022 r. | 13:21
0

19 maja 2022 r. w Kraszkowicach odbyła się  uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia za 50. pożycie nadane przez Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudę otrzymało 13 par z terenu gminy Wierzchlas.

Podczas uroczystości Medale odebrało 12 par małżeńskich z rąk Starosty Wieluńskiego Pana Marka Kielera. Listy gratulacyjne, kwiaty oraz pamiątkowy album ze zdjęciami wręczyli Poseł na Sejm RP – Pan Paweł Rychlik, Starosta Wieluński – Pan Marek Kieler, Radny Rady Powiatu Wieluńskiego – Pan Andrzej Stępień,  Wójt  Gminy Wierzchlas – Pan Leszek Gierczyk, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Wierzchlas – Pani Barbara Puczkowska, Sekretarz Gminy Wierzchlas – Pani Beata Marczak, Skarbnik Gminy Wierzchlas – Pan Arkadiusz Patyk. Odczytano również list gratulacyjny Radnego Sejmiku Województwa Łódzkiego – Pan Andrzeja Chowisa.

Była to wyjątkowo wzruszająca uroczystość. Ożyły wspomnienia i chwile wspólnie spędzonych ponad 50 lat. Nie zabrakło również poczęstunku, pysznego tortu oraz głośnego odśpiewania ,,Sto lat” dla Szanownych Jubilatów.

Odznaczeni to:

 1. Barbara i Bronisław Cieśla
 2. Krystyna i Marian Dydyna
 3. Danuta i Stanisław Gałkowscy
 4. Halina i Wiesław Ignasiak
 5. Kazimiera i Jan Kluska
 6. Henryka i Krystian Kostrzewa
 7. Władysława i Stanisław Krawczyk
 8. Halina i Czesław Łuczak
 9. Teresa i Jan Paruszewscy
 10. Zenona i Czesław Pęcherczyk
 11. Irena i Józef Ryng
 12. Joanna i Roman Trocha
 13. Danuta i Marian Wajs /UG Wierzchlas/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *