zachmurzenie duże
piątek
Reklama
KPP w Wieluniu
Nietrzeźwi na drogach powiatu wieluńskiego
22 czerwca 2020 r. | 13:18
0

Mimo wielu policyjnych apeli oraz ostrzeżeń o poważnych konsekwencji karnych, na drogach naszego powiatu wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. W ciągu minionej doby policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych rowerzystów oraz kierowcę suzuki, który za jazdę „na podwójnym gazie” stracił prawo jazdy. Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

17 czerwca 2020 roku policjanci wieluńskiej drogówki , jak co dzień prowadzili czynności zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Podczas służby policjanci zwracają uwagę na zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego, czy stosują się do obowiązujących przepisów prawnych. W trakcie kontroli drogowych mundurowi zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Jak ważne są to kontrole pokazuje wczorajszy dzień, kiedy to policjanci zatrzymali 3 kierujących na „podwójnym gazie”. W dwóch przypadkach byli to nietrzeźwi rowerzyści. Pierwszy został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej w miejscowości Szynkielów. Był nim 49- latek, badanie jego trzeźwości wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi nieodpowiedzialny rowerzysta wpadł w ręce mundurowych w miejscowości Czarnożyły. Badanie alkomatem wykazało, że 55- letni rowerzysta znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Z kolei w miejscowości Szynkielów mundurowi podczas kontroli drogowej zbadali stan trzeźwości kierującego suzuki. Badanie wykazało u 42- latka 1,7 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialnemu 42- latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz odpowie on za swoje zachowanie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat, a także obligatoryjne świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. /KPP w Wieluniu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *