zachmurzenie duże
22°
22°
niedziela
Reklama
SHBON / UG
Obchody 150. rocznicy śmierci inż. Wiktora Psarskiego
03 grudnia 2021 r. | 13:05
0

W Wierzchlesie 150. rocznicę śmierci inż. Wiktora Psarskiego, uczestnika dwóch powstań - listopadowego oraz styczniowego. Oddano również hołd uczestnikom i ofiarom przypadającej w dniu dzisiejszym 191. rocznicy wybuchu powstania listopadowego.

W kościele pw. św. Mikołaja w Wierzchlesie odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny. Zgromadzeni mogli wysłuchać biogramu śp. Wiktora Psarskiego opracowanego na podstawie aktu urodzenia, „Monografii Gminy Wierzchlas” oraz na podstawie książki prof. Tadeusza Olejnika „Powstanie Styczniowe na Ziemi Wieluńskiej”.

Po mszy świętej udano się na cmentarz, gdzie złożono kwiaty, zapalono znicze pamięci. Członkowie SHBON wystawili wartę honorową przy mogile oraz oddali salwę honorową. /UG Wierzchlas/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *