zachmurzenie duże
22°
22°
niedziela
Reklama
KP PSP w Wieluniu
OSP Kraszkowice coraz bliżej KSRG
02 sierpnia 2023 r. | 12:20
0

We wtorek, 1 sierpnia 2023 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Wieluniu odbyły się spotkania poświęcone zagadnieniom dotyczącym rozbudowy sieci podmiotów Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na terenie powiatu wieluńskiego, tj. podpisaniu trójstronnych porozumień o włączeniu do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Po akceptacji przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej i wydaniu decyzji o włączeniu do systemu, jednostki wzmocnią potencjał KSRG na terenie powiatu wieluńskiego. Obecnie na terenie powiatu działa 18 jednostek OSP skupionych wokół KSRG.

Dokumenty, oprócz Komendanta Powiatowego PSP w Wieluniu bryg. Karola Bednarskiego zostały podpisane: ze strony samorządów podpisali ich włodarze a więc wójtowie gminy Ostrówek - Ryszard Turek, gminy Wierzchlas - Leszek Gierczyk i ze strony gminy Pątnów - Jacek Olczyk. Następnie swoje podpisy złożyli prezesi i naczelnicy podmiotów ratowniczych proponowanych do włączenia w struktury KSRG tj. OSP Wielgie, OSP Kraszkowice, OSP Załęcze Wielkie. /KP PSP w Wieluniu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *