zachmurzenie duże
15°
15°
środa
Reklama
UG Wierzchlas
Półkolonie letnie dla dzieci z Gminy Wierzchlas
15 lipca 2022 r. | 12:29
0

W dniach 26.06.2022 – 08.07.2022 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kraszkowicach trwały Półkolonie Letnie pod hasłem „Można inaczej…” dla dzieci z Gminy Wierzchlas. Inicjatorem i organizatorem dwutygodniowego wypoczynku był Wójt Gminy Wierzchlas Pan Leszek Gierczyk oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wierzchlesie. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie czasu wolnego dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy, propagowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie umiejętności dbania o bezpieczeństwo, szeroko pojęta profilaktyka, rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczestników oraz odkrywanie ich mocnych stron.

            W trakcie półkolonii uczniowie mieli możliwość korzystania z licznych atrakcji. Pod okiem nauczycieli Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kraszkowicach, którzy byli opiekunami grup kolonijnych, realizowali gry językowe, literackie i badawcze, brali udział w Escape Room’ach, podchodach i bitwach wodnych, schładzając się w upalne dni. Oglądali teatrzyk Kamishibai oraz filmy w „piwnicznym kinie”.  Malowali obrazy, tworzyli biżuterię z koralików i  makaronu a także breloki techniką makramy, próbowali swoich sił w szyciu na maszynie oraz przygotowali owocowe szaszłyki podczas warsztatów kulinarnych. Pokonali miasteczko ruchu drogowego na rowerach i urządzali wyścigi robotów zgłębiając tajniki kodowania i programowania. Nie zabrakło także ciekawych  spotkań: kolonistów odwiedził Pan Policjant Łukasz Krzemień, przypominając podstawowe zasady bezpieczeństwa w życiu codziennym, oraz Pani Pielęgniarka Barbara Puczkowska, która uwrażliwiała uczestników na konieczność zdrowego trybu życia i dbałości
o higienę osobistą. Uczestnicy półkolonii wybrali się z wizytą do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraszkowicach gdzie mogli ugasić upozorowany pożar, przymierzyć stroje strażaków
i przejechać się wozem.  Uczestniczyli także w wyciecze do Kepna, gdzie korzystali z atrakcji basenowych kompleksu Quarium. W drugim tygodniu odbyła się wycieczka do Wielunia. W kinie uczniowie oglądali „Minionki. Wejście Gru” a potem była pizza i lody oraz zwiedzanie Baszty Męczarni z przewodnikiem Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Atrakcją kolonii był dmuchany zamek udostępniony przez właściciela restauracji „Pokoje King” z Kraszkowic. Szaleństwom nie było końca.  Codziennie uczestnicy korzystali także z boisk do siatkówki i siatkówki plażowej, stołu do tenisa oraz piłkarzyków.

            To był miło spędzony czas wakacyjny. Uczestnicy rozjeżdżali się do domów z łezką w oku, obdarowani pamiątkami i bagażem dobrych wspomnień oraz planów na przyszłość.

Anna Kula, UG WierzchlasDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *