zachmurzenie duże
22°
22°
niedziela
Reklama
fot. UG Wierzchlas
Ponad pół wieku temu stanęli na ślubnym kobiercu!
30 lipca 2021 r. | 12:31
0

Ponad pół wieku temu stanęli na ślubnym kobiercu, teraz świętują Złote Gody.

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się 22 lipca w Gminie Wierzchlas.

Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - Pani Karolina Biegańska. Wójt Gminy Wierzchlas – Leszek Gierczyk pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Podczas uroczystości swoje gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności na kolejne lata skierowali do Jubilatów: reprezentująca posła na Sejm RP Pawła Rychlika – Weronika Pawłowska, wicestarosta wieluński – Krzysztof Dziuba oraz Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego - Andrzej Chowis.

Podczas uroczystości, Jubilaci zostali odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które wręczył im wicestarosta Krzysztof Dziuba. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne i kwiaty.

Odznaczeni medalem Jubilaci:

Józef i Wanda Biegańscy
Kazimierz i Marianna Drewicz
Kazimierz i Wiesława Górscy
Jerzy i Danuta Jakiel
Władysław i Maria Kołodziej
Jan i Ryszarda Koza
Marian i Halina Maryniak
Ryszard i Barbara Michalscy
Jerzy i Helena Pawelec
Józef i Klotylda Stochniałek
Zenon i Mirosława Sztuka
Jerzy i Halina Michalak
Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat harmonijnego pożycia małżeńskiego. Wszystkim parom, które zostały odznaczone, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata. /Anna Kula, UG Wierzchlas/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *