zachmurzenie duże
poniedziałek
Reklama
fot. Google Maps
Radni dla przedsiębiorców – Gminna Tarcza Antykryzysowa
06 maja 2020 r. | 14:56
0

Rada Gminy Wierzchlas w dniu 24 kwietnia podjęła uchwały, na mocy których zwolniono z podatku od nieruchomości podmioty świadczące usługi: turystyczne, hotelarskie, gastronomiczne, rehabilitacyjne, fryzjerskie i kosmetyczne. Zwolnienie z podatku od nieruchomości dotyczy miesięcy: kwiecień, maj i czerwiec 2020 r.

Wprowadzono także ulgę dla małych przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu na skutek negatywnych konsekwencji ekonomicznych wywołanych wirusem COVID-19. Uchwała obowiązująca od 1 maja daje możliwość odroczenia płatności podatku od nieruchomości.

Przyjęcie programu pomocy dla przedsiębiorców jest wyrazem troski władz gminy o pracodawców, firmy rodzinne i jednoosobowe podmioty prowadzące działalność gospodarczą. Przez wiele lat firmy te będąc solidnymi płatnikami podatków przyczyniały się do rozwoju naszej gminy. W trudnych chwilach nie można pozostawić ich bez wsparcia. Miejmy nadzieję, że gminny program pomocowy będący uzupełnieniem programów rządowych ułatwi naszym przedsiębiorcom przetrwanie trudnego dla nas wszystkich okresu. /UG Wierzchlas/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *