bezchmurnie
13°
13°
czwartek
Reklama
https://www.facebook.com/profile.php?id=100069943470933
Ranking PAP: Gmina Wierzchlas 81. w województwie!
08 stycznia 2024 r. | 12:48
0

Polska Agencja Prasowa ogłosiła wyniki rankingu "Gmina Dobra do Życia", który został opracowany przez prof. dr. hab. Przemysława Śleszyńskiego z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk.

W rankingu uwzględniono wszystkie 2477 gmin w Polsce, spośród których wyłoniono laureatów na podstawie 63 wskaźników. Zbadano m.in. dostępność zieleni, walory estetyczne krajobrazu oraz zanieczyszczenie środowiska. Autorzy raportu przyjrzeli się też budżetom gmin, w tym wydatkom inwestycyjnym oraz jakości dróg, sieci wodociągów i kanalizacji.

Najlepszą gminą województwa łódzkiego została gmina Kleszczów.

Gmina Wierzchlas zajęła w tym rankingu 81. miejsce na 177. w województwie łódzkim.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *