umiarkowane opady deszczu
17°
17°
sobota
Reklama
shutterstock
Segregacja śmieci w Wierzchlesie na żenująco niskim poziomie
29 stycznia 2020 r. | 10:18
0

Serwis Samorządowy PAP, na podstawie danych z Głównego Urzędu Statystycznego, opublikował ranking gmin za 2018 rok, które najlepiej segregują odpady komunalne, według wskaźnika odpadów komunalnych zebranych selektywnie w relacji do ogółu odpadów komunalnych zebranych w ciągu roku.

Urząd podkreślił, że wskaźnik ten dotyczy zbiórki selektywnej, a nie procesów przetwarzania odpadów i nie jest wskaźnikiem ilościowym opisującym zjawisko recyklingu.

W miastach w 2018 r. zebrano selektywnie 106 kg na mieszkańca, na obszarach wiejskich 76 kg na mieszkańca. Co ciekawe ilość selektywnie zebranych odpadów jest bardzo zróżnicowana w poszczególnych powiatach i gminach i zależy w dużym stopniu od tego, jak został zorganizowany przez władze lokalne system zbierania tego typu odpadów - podaje Serwis Samorządowy PAP.

Jak na tle powiatu wieluńskiego wypadła gmina Wierzchlas? Niestety, beznadziejnie. Gorzej niż w Wierzchlesie jest tylko w Wieluniu. Segregowane odpady w Wierzchlesie stanowią tylko 28,20 proc. całości. Najlepiej segregują mieszkańcy gminy Mokrsko - 48,10 proc.

powiat wieluński:
Mokrsko - 48,10%
Pątnów - 43,50%
Osjaków - 42,50%
Ostrówek - 42,10%
Biała - 37,40%
Czarnożyły - 37,00%
Konopnica - 36,10%
Skomlin - 35,30%
Wierzchlas - 28,20%
Wieluń - 19,60%

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *