zachmurzenie duże
22°
22°
niedziela
Reklama
Uwaga kierowcy. Trudne warunki na drogach!
14 kwietnia 2021 r. | 13:22
0

Pomimo kalendarzowej wiosny przez kilka kolejnych dni na drogach powiatu wieluńskiego można się spodziewać trudnych zimowych warunków. Wszystko przez nieoczekiwany powrót zimy. Policjanci apelują o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych!

Zima nie daje o sobie zapomnieć, dlatego apelujemy o ostrożność na drodze. Przypominamy, że na śliskiej, pokrytej śniegiem i błotem nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania, koła tracą przyczepność, a kierowca może nie zapanować nad pojazdem i wpaść w poślizg. Zatem ważne jest, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze oraz zachować bezpieczny odstęp od pojazdów jadących przed nami — im gorsze warunki, tym większy odstęp. Warto brać pod uwagę fakt, że część kierujących wymieniło już w swoich pojazdach opony z zimowych na letnie. Warto również zaplanować czas tak, aby znaleźć go na ewentualne usunięcie zalegającego na naszym pojeździe śniegu i lodu. Znajdujący się na dachu śnieg lub przymarznięte szyby mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

W czasie opadów śniegu i deszczu ze śniegiem ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa ma dobra widoczność pieszych na drodze. W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważają wszelkie nieoświetlone przeszkody na drodze, jak również pieszych ubranych w odzież, która kolorem jest zbliżona do otoczenia (czarny, szary). Dlatego policjanci przypominają o noszeniu odblasków. Prawidłowo noszone elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były widoczne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu). /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *