zachmurzenie duże
22°
22°
niedziela
Reklama
fot. Google Maps
Walka o fotel wójta będzie do samego końca
05 kwietnia 2024 r. | 18:17
0

W niedzielę, 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe, podczas których będziemy wybierać nowego burmistrza, radnych miejskich, radnych powiatowych oraz radnych sejmiku województwa śląskiego.

W ocenie redakcji w gminie Wierzchlas ciężko wskazać wyraźnego faworyta. Kampania pokazała, że zarówno Leszek Gierczyk, jak i Jacek Młynarczyk mają szanse wygrać. Chociaż więcej głosów może mieć obecny wójt.

W wyborach do Rady Powiatu Wieluńskiego mandaty powinni wziąć następujący kandydaci: Waldemar Borczyk i Michał Janik (Prawo i Sprawiedliwość), Andrzej Stępień (Trzecia Droga), Adrian Mazur (KWW Koalicja Wieluńska) i Damian Pęcherz (KW Stowarzyszenie Ziemi Wieluńskiej).

W wyborach do Sejmiku Województwa Łódzkiego jest 70. kandydatów i osiem mandatów.

Wybory samorządowe odbędą się już w najbliższą niedzielę. Lokale wyborcze będą czynne w godz. 7:00 - 21:00.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *