zachmurzenie duże
22°
22°
niedziela
Reklama
fot. Google Maps
Wójt Gminy Wierzchlas Krzysztof Bednarek przeszedł na emeryturę
24 stycznia 2020 r. | 22:05
0

Wójt Gminy Wierzchlas Krzysztof Bednarek po prawie 30 latach sprawowania urzędu przeszedł na emeryturę.

Kiedy 18 czerwca 1990 r. młody leśnik Krzysztof Bednarek został wybrany pierwszym w odrodzonej Polsce wójtem Gminy Wierzchlas, mało kto przypuszczał, że tak długo potrwa jego przygoda z samorządem.

Był to bardzo trudny okres dla całego kraju; problemy nie omijały też naszej gminy. Upadające jedno po drugim przedsiębiorstwa państwowe, spółdzielnie i banki spowodowały pojawienie się i narastania w gwałtowny sposób nowego zjawiska – bezrobocia, a wraz z nim – ubóstwa. Przestarzałe, mało zmechanizowane, niskotowarowe rolnictwo indywidualne stanowiące główne źródło utrzymania mieszkańców gminy, nie było w stanie zapewnić godziwych warunków życia mieszkańców.

Warunki życia mieszkańców były bardzo trudne; brakowało podstawowej infrastruktury – wodociągów, utwardzonych dróg, telefonów, oświetlenia ulicznego. Rozbudowana sieć szkolna znajdowała się w opłakanym stanie; dzieci częstokroć uczyły się w budynkach tymczasowo zaadoptowanych na potrzeby nauki, brakowało pomocy naukowych, w całej gminie była tylko jedna sala gimnastyczna.

Przed odrodzonym samorządem gminnym stanęły gigantyczne wyzwania, którym niełatwo było podołać. /UG Wierzchlas/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *