zachmurzenie duże
22°
22°
niedziela
Reklama
Zatrzymano 30-latka w Wierzchlesie
08 kwietnia 2022 r. | 08:31
0

Wieluńscy kryminalni zatrzymali 30-latka podejrzanego o przywłaszczenie wynajętego samochodu. Funkcjonariusze namierzyli i odzyskali utracony pojazd. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa. Za przywłaszczenie powierzonego mienia grozi kara do 5 lat więzienia.

Kryminalni z wieluńskiej komendy policji pracowali nad sprawą przywłaszczenia peugeota 207. O zdarzeniu powiadomił pokrzywdzony prowadzący wypożyczalnię samochodów. Z jego relacji wynikało, że w ubiegłym roku wypożyczył peugeota o wartości 9000 złotych młodemu mężczyźnie zamieszkującemu na terenie powiatu namysłowskiego. Niestety wynajmujący nie zwrócił auta w umówionym terminie i unikał kontaktu z właścicielem wypożyczalni. Policjanci rozpoczęli poszukiwania utraconego auta i mężczyzny odpowiedzialnego za ten czyn. 5 kwietnia 2022 roku uzyskali informacje, że mężczyzna może przebywać na terenie miejscowości Wierzchlas. Chcąc to zweryfikować pojechali we wskazane miejsce. Na parkingu jednego ze sklepów zauważyli utraconego peugeota. Za kierownicą siedział poszukiwany przez mundurowych 30-latek. Mężczyzna został zatrzymany. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 30-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa. Mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia powierzonego mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzany trafił już do zakładu karnego. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci ustalają, czy miał on również związek z innymi przestępstwami. /KPP w Wieluniu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *