bezchmurnie
13°
13°
czwartek
Reklama
KPP w Wieluniu
Zostań policjantem w KPP Wieluń
24 stycznia 2020 r. | 21:35
0

23 stycznia 2020 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieluniu zorganizowano specjalne stanowisko, przy którym można było porozmawiać z wieluńskimi policjantami o służbie i ich zawodzie. Mundurowi zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji. Każdy zainteresowany mógł się dowiedzieć jakie wymagania stawiane są przed kandydatami na przyszłych policjantów oraz jak wygląda cała procedura rekrutacyjna.

W ramach wystawionego stoiska informacyjnego skierowanego do wszystkich zainteresowanych pracą w Policji, mundurowi omawiali wszelkie aspekty związane z wstąpieniem w szeregi tej formacji. Chętni mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda i na czym polega służba w Policji, co formacja oferuje przyszłym funkcjonariuszom i jak wygląda ścieżka kariery zawodowej policjanta.

Mundurowi wszystkim zainteresowanym przedstawiali jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego, jakie dokumenty musi złożyć kandydat na przyszłego policjanta oraz gdzie szukać informacji dotyczących procedury rekrutacyjnej. Przedstawiciele wieluńskiej komendy chętnie udzielali odpowiedzi na pytania, które w dużej mierze dotyczyły zadań jakie stawiane są przed policjantami pracującymi w różnych komórkach. Każdy odwiedzający w tym dniu stoisko informacyjne mógł pobrać niezbędne dokumenty, jakie kandydat do służby w Policji musi złożyć.

Ponadto dzielnicowi z wieluńskiej komendy wszystkim odwiedzającym stoisko informacyjne przybliżali działanie interaktywnych narzędzi takich jak: „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikacja „Moja komenda” oraz założeń programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

Wszystkie osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji mogą uzyskać niezbędne informacje w:

Zespole Kadr i Szkolenia w Komendzie Powiatowej Policji w Wieluniu przy ul. Warszawskiej 22 a w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.30 do 15.30, tel. 43 843 7216. /KPP w Wieluniu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *